Nopalin - fügekaktusz tabletta
Az Opuntia ficus indica vagy nopal gyönyörû virágokat hozó sivatagi kaktuszféle, amely Mexikóban és az USA-ban ôshonos, de a Kanári-szigeteken is fellelhetô. Ez a növény gazdag vitaminokban (C-, B1-, B2-vitamin és niacin), bioflavonoidokban, valamint ásványi anyagokban (kálium, kalcium), melyek elôsegítik a normál élettani folyamatok egészséges lefolyását. Jó forrása a könnyen emészthetô fehérjéknek is. 17 fajta aminosavat tartalmaz, melybôl 8 alapvetô fontosságú (esszenciális), tehát csak külsô forrásból juthatunk hozzá.
A normális anyagcsere a testsúlyra is kedvezô hatást gyakorol. A sivatagi kaktusz magas rosstartalmú, ezáltal hozzájárul a teltségérzet (jóllakottságérzet) kialakulásához, így hatékony kiegészítôje lehet a testtömegcsökkentô étrendnek is. A rostok emellett segítik a normál bélmûködést és annak ritmusát. A Nopalint éppen ezért fontos mindig bô vízzel bevenni, hogy a rostok kellôképp megduzzadhassanak. A Nopalin tehát egyaránt kiváló emésztést segítô, éhségérzetet csökkentô készítmény, amely elôsegítheti a testsúly normalizálását, valamint hatásos kiegészítôje lehet fogyókúráknak is. Mexikóban élelmiszerként is alkalmazzák. Salátaként, levesbe, köretként egyaránt kedvelt étel.
Közeleg a nyár, egyre több ember akar mihamarabb megszabadulni a télen felszedett kilóktól, centiktôl. Szerencsére vannak, akik megfelelô módszereket választanak, de sajnos még mindig jóval nagyobb azoknak a száma, akik az ilyenkor megszaporodó, irreális hatást ígérô csoda(mód)szerek valamelyikéhez folyamodnak. Ennek sajnos elôre borítékolható eredménye, hogy a tiszavirág-életû siker után még több felesleges kiló kúszik fel, valamint az anyagcsere mûködése is alaposan próbára lesz téve.
teljes cikk elolvasásaMiért akar(j)unk fogyni?
Tavasz táján leginkább az esztétikai okok kerülnek elôtérbe, de fontos tudni, hogy a fölös testsúlynak az idô múlásával és a kilók számával egyenes arányban egyre komolyabb egészségügyi vonzatai is lehetnek. Az elhízás leggyakoribb következményei: a magas koleszterin és vérzsírszintek, a cukorbetegség, a magas vérnyomás, keringési betegségek, emésztési problémák, mozgásszervi bántalmak, légzési nehézségek stb.; de a testi tüneteken túl az elhízás károsan hat a lelki életre is, önbizalomhiány, depresszió léphet fel. A plusz kilók emellett feleslegesen növelhetik egyes mûtétek kockázatát is. A népesség talán még soha nem volt ennyire kövér, mint napjainkban. A fejlett országokban a 60-as évek óta mára megduplázódott az elhízottak száma. Riasztó az a tény, hogy nem csupán a túlsúlyosok száma nô, az emberek egyre súlyosabban és egyre fiatalabb korban híznak el. (Ugyanakkor azt is meg kell jegyeznünk, hogy Földünkön napjainkban 920 millió ember éhezik.)
A számok bűvöletében
A szakemberhez forduló, túlsúllyal küszködô páciens esetében az elsô lépés mindig a kórelôzmény (anamnézis) felvétele, emellett a testsúly, a haskörfogat, a testtömegindex (BMI) és a testzsír-százalék megállapítása. Ezek pontos ismerete mind-mind fontos tényezô a panaszok és a háttérben álló okok értékeléséhez, valamint alapját képezik a további lépéseknek, például a napi energiaigény kiszámításának. Elôfordulhat, hogy a nagy számok tünetként értelmezendôk, például bizonyos betegségek esetén (csökkent pajzsmirigymuködés, PCOS, Cushing-kór stb.), de vannak bizonyos gyógyszerek (szteroidok, depresszió elleni szerek, egyes fogamzásgátlók), melyek szintén testsúlygyarapodást idézhetnek elô. A megfelelô életmódváltással véghez vitt fogyás során nem csupán ruhaméretünk csökkenésével számolhatunk. Kedvezôen alakul a vérnyomás, stabilizálódik a szénhidrát-anyagcsere, ideálisabbak lesznek a laborértékeink és nagymértékben javul életminôségünk is.
A siker alapjai
Talán az a legfontosabb, hogy a pácienssel el kell fogadtatni: nem kúrákkal, csodaszerekkel, hanem életmódváltással érhetô el a kívánt eredmény. Vegyük kezünkbe magunk a sorsunkat, és – ha másképp nem megy – szakember segítségét kérve sokkal könnyedebben, hatékonyabban és olcsóbban érhetjük el a kívánt eredményt. Csakhogy ez a csodákat ígérô termékekkel/kúrákkal szemben lényegesen több feladattal jár, ezért fel kell készülni arra, hogy mindezekért magunknak kell majd megdolgoznunk, továbbá nagyfokú önkontrollra és ôszinteségre is szükség lesz. (Annál jobban fogjuk majd becsülni az eredményt!) A szakszeru testtömegcsökkentésre irányuló kezdeményezések elsô lépése mindig fizikális vizsgálat, ami magába foglalja a mérlegelést is. Tapasztalatból tudom, hogy a páciensek szinte kivétel nélkül idegenkednek a testsúlyuk ilyen szintu kontrollálásától, még a vérvétellel járó kellemetlenségeknek is szívesebben alávetik magukat, mintsem hogy mérlegre álljanak. Egy nemrégiben elvégzett tanulmány szerint* a nôbetegek 76%-a (!) tesz valamilyen negatív megjegyzést a mérlegelés közben. Ennek megvan az a sajátos üzenete, hogy a mérlegelés során kénytelen a beteg leginkább szembesülni azzal, hogy az adott problémáért ô is felelôs. Sokszor találkozunk „magyarázkodó“ pácienssel, aki a kudarc okait rendszerint külsô körülményekben keresi. (Rossz a mérleg. Nem én vagyok a hibás, ez genetika. Ez nem zsír, csak vizesedem. Stb.) Ezek az emberek különös odafigyelést igényelnek, mivel esetükben a legnagyobb a veszélye annak, hogy rossz irányba terelôdjenek, például a struccpolitikát válasszák, esetleg laikusok tanácsait kezdjék el követni, nemegyszer még nagyobb veszélybe sodorva ezzel magukat. Fontos megjegyezni, hogy nem pusztán a páciens, de a kezelô motivációja is sarkalatos pont. A kommunikáció nem megfelelô irányba való terelôdése (például amikor a páciens testsúlyát „bemondásos alapon“, mérés nélkül rögzítik), a bizalmatlanság, az idôhiány, az empátia hiánya mind-mind olyan faktorok, melyek az egész kezelés sikerét veszélyeztethetik. Kellô tapintattal és diszkrécióval kell tehát „mérlegelni“ mindkét oldalról.
Kinek higyjünk?
Mégis merre induljon egy életmódváltás mellett elkötelezett túlsúlyos? A válasz bizony sokkal bonyolultabb, mint gondolnánk. A fejlett országokban 1968 és 1972 között 70%-kal (!) nôtt a fogyókúrával foglalkozó hirdetések száma**. Képzeljék el, mi lehet napjainkban! Minél többen híznak el, annál több fogyókúrára berendezkedett vállalkozás próbálja kiszolgálni az arra fogékony réteget, viszont minél több a lefogyással kecsegtetô ígéret, a populáció annál inkább elhízik. A serdülô lányok 41%-a legalább egyszer fogyókúrázott már, 28%-uk többször is***. A fogyókúrák, különbözô kezelések végeláthatatlan sorát végigjárják, miközben tönkreteszik a bôrüket, idegrendszerüket, és ami a legfontosabb, az anyagcseréjüket is. A trendek ismeretében ezek a fiatalok felnôttkorukra nagy valószínuséggel el fognak hízni. Egyre inkább igaznak tunik az eredetileg viccesnek szánt mondás: „A totális elhízáshoz vezetô út fogyókúrákkal van kikövezve.“ Megtippelni is lehetetlen tehát, hogy hányféle hirdetéssel találkozhatunk nap mint nap, ráadásul olybá tunik, a fogyókúrás témákkal foglalkozó személyek közül az igazi szakemberek egyre inkább kiszorulnak, ellentétben híres médiaszemélyiségekkel, sztárokkal, akikkel gyakran találkozhatunk a médiában. Orvoshoz, dietetikushoz leginkább csak akkor jut el a beteg, amikor már baj van, rendszerint a sokadik divatos fogyókúra sikertelensége után, testileg-lelkileg igencsak „meggyötört“ állapotban.
Hogyan vágjak bele?
Életmódot váltani nem könnyu. Mértékletes, odafigyelô étkezést igényel (semmiképpen sem koplalást!), megfelelôen összeállított, vitaminban, rostokban gazdag étrendet, megfelelô mennyiségu folyadékbevitelt, rendszeres mozgást, fizikai aktivitást, emellett rengeteg türelmet és kitartást. Ma már szerencsére számtalan, kiváló minôségu testtömegcsökkentô, étrendet kiegészítô termék közül válogathatunk. A CaliVita is számos ilyen terméket kínál, melyek – megfelelôen alkalmazva – nagyszeruen elôsegíthetik a fogyni vágyók céljainak elérését (ld. Termékkatalógus – Testsúlycsökkentô étrendet kiegészítô készítmények). Mindenképpen fontos, hogy ne pusztán az étkezést reformáljuk meg, hanem a fizikai aktivitásunkat is. Ezáltal ugyanis javul testünkben az izom és a zsír aránya, ami nemcsak kontúrjainkra, hanem szervezetünk energia-háztartására is jó hatással van. (Az izomsejtek még nyugalmi állapotban is több energiát igényelnek, mint a zsírsejtek!) A rendszeres fizikai aktivitás segít kivédeni az alapanyagcsere – testtömegcsökkenés okozta – lassulását, ezért is fontos, hogy naponta legalább 30 percet intenzíven mozogjunk.
Összefoglalásképp elmondhatjuk, hogy mindennemu testtömegcsökkentéshez elsô lépésként nagyfokú ôszinteség kell, amire aztán a jól megszervezett életmódváltásunkat alapozhatjuk. Megfelelô segédeszközök kiválasztásával fokozhatjuk kúránk eredményességét, végül nem marad más, mint a kitartás és a fegyelem, és a kívánt hatás nem fog elmaradni!
Anyagcsere-szabályozó, rosttartalma által segít a méreganyagok megkötésében és kiűrülésében
Egy doboz tartalma 200 db Nopalin fügekaktusz tabletta
Adagolás: 3x2 Nopalin fügekaktusz tabletta naponta étkezés előtt
Összetétel:
Rendelését leadhatja és információt kérhet az ügyfélszolgálati email címen: |